LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidenti me dhjetëra viktima në Greqi/ Rama, mesazh ngushëllimi

1 Mars 2023, 09:29, Aktualitet CNA
Aksidenti me dhjetëra viktima në Greqi/ Rama, mesazh ngushëllimi
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas aksidentit tragjik në Greqi, ku kanë humbur jetën 38 persona dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë.

Rama ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave nga aksidenti.

“Sa keq të dëgjosh për humbjen e jetëve dhe shumë të plagosur në aksidentin tragjik të natës së fundit në Greqi! Ne ndjejmë dhimbjen e fqinjëve tanë të dashur në një orë kaq të rëndë për kombin e tyre dhe i bashkohemi në lutjet e tyre dhe në ngushëllimet për familjet e viktimave”, shkruan Rama./ CNA.al

Lajmet e fundit nga