LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksidenti në Kroaci/ Begaj: Jemi pranë familjarëve të të lënduarëve

26 Shkurt 2023, 15:06, Aktualitet CNA
Aksidenti në Kroaci/ Begaj: Jemi pranë familjarëve të
Presidenti, Bajram Begaj

Presidenti, Bajram Begaj po ndjek me shqetësim aksidentin tragjik që ndodhi sot në Kroaci ku humbi jetën një shqiptar dhe u lënduan disa të tjerë.

Begaj i shpreh ngushëllimet familjarëve për humbjen e njeriut të tyre të dashur.

Gjithashtu ai i siguron të gjithë familjarët e të lënduarve se po e ndjek situatën në vijimësi duke komunikuar me Ambasadorin shqiptar në Kroaci, si dhe me autoritetet kroate.

Presidenti i garanton familjarët e të gjithë pasagjerëve te lënduar se shteti shqiptar është pranë tyre./ CNA.al

Lajmet e fundit nga