LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto - Rama “përqafohet” me pandën japoneze/ Jo gjithçka është bardhezi

22 Shkurt 2023, 20:18, Aktualitet CNA
Foto - Rama “përqafohet” me pandën japoneze/ Jo
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Japoni për një vizitë zyrtare, në kuadër të 42-vjetorit të vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes Shqipërisë dhe Japonisë.

Gjatë këtyre dy ditëve, kreu i qeverisë ka publikuar foto nga takimet e shumta që ka zhvilluar me zyrtarë e politikanë japonezë.

Por pak më parë, kreu i qeverisë na është shfaqur duke përqafuar një arush panda, ndërsa jep edhe një mesazh.

“Panda thotë jo gjithçka është bardhezi”, shkruan kreu i qeverisë./ CNA.al

Foto - Rama “përqafohet” me pandën japoneze/ Jo

Lajmet e fundit nga