LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hysni Gurra paralajmëron Ramën/ Nuk do shpëtosh dot për çështjen McGonigal

22 Shkurt 2023, 19:01, Aktualitet CNA
Hysni Gurra paralajmëron Ramën/ Nuk do shpëtosh dot për
Gazetari Hysni Gurra 

Gazetari Hysni Gurra ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama, teksa ka folru për ka paralajmëruar kryeministrin Edi Rama, teksa ka folru për çështjen McGonigal.

Gurra tha në një intervistë me Sonila Meçon se skandali McGonigal nuk do të shuhet kurrë pa u hetuar deri në fund dhe Rama nuk do të shpëtoj dot.

"Çështja McGonigal nuk do të shuhet kurrë pa u hetuar deri në fund. Po hetohet në SHBA dhe nuk i shpëton dot Edi Rama. Për Komisionin Hetimor Parlamentar, jo se do bëjë ndonjë mrekulli, por opozita ka të vetmen mundësi ta nxjerrë kryeministrin para publikut, siç bëri me komisionin hetimor të inceneratorëve. Nuk është inerci sjellja që bën me opozitën, por është një plan i cili është prishur për shkak të daljes në dritë të aferës McGonigal. Rama s'do pyeste për opozitën nëse s'do kishte shpërthyer ky skandal", theksoi ai./ B.A. – NCA.al 

Lajmet e fundit nga