LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dorian Duçka, i përfshirë në procesin e Vettingut?/ Denoncohet skandali, përse hesht SPAK-u

22 Shkurt 2023, 14:12, Aktualitet CNA

Dorian Duçka, i përfshirë në procesin e Vettingut?/

Në Vetting kanë dorë Dorian Duçka dhe Agron Nezaj.

Kjo deklaratë ka ardhur nga kreu i PD-së, Sali Berisha.

Sipas Berishës, SPAK-u nuk mund ta hetojë këtë gjë, pasi eksponentë të SPAK-ut, janë shoqëruar me McGonigal.

“Ka SPAK, ka drejtësi këtu, ka hetim? Nuk ekzistojnë. Kur deklarova në fillim që McGonigal ka takuar dhe ka drekuar me eksponentë të SPAK-ut, bënë një seri deklaratash që nuk është e vërtetë.

Çfarë është e vërtetë? Që Duçka, McGonigal dhe Neza kanë vendosur gjoba milionëshe? Nuk është e vërtetë që ka ndërhyrë në veting?”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga