LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha tallet me “Abc News”/ Nuk është e lehtë të bësh emision për Ukrainën në kohë të trazuara

23 Shkurt 2023, 23:06, Aktualitet CNA

Artan Hoxha tallet me “Abc News”/ Nuk është e lehtë

Gazetari Artan Hoxha është tallur me “Abc News” për mënyrën e trajtimit të temave, pas ndryshimit të pronarëve të televizionit.

Artan Hoxha ka vënë në dukje se emisioni i darkës ishte me temën  “Si u shmang lufta bërthamore Rusi-SHBA”.

Me tone ironike, ai thotë se të bësh emision me këtë temë, në këto kohë të trazuara nuk ëhstë e lehtë.

“Në këto kohëra të trazuara, të bësh emision me temën: “Si u shmang lufta bërthamore Rusi-SHBA” nuk është e lehtë….

Urime Zhejit për emisionin e ri, në televizionin me drejtim të ri dhe me logon e re…”, shkruan ai.

Ndërkohë, kujtojmë se pak ditë më parë, gazetari tregoi se si e pushuan nga puna në “Abc News” sapo u ndërruan pronarët e këtij televizioni.

Ai deklaroi se shkarkimi i tij u bë me urdhër nga regjia qendrore, duke iu referuar pushtetit./ B.A. – CNA.al

Artan Hoxha tallet me “Abc News”/ Nuk është e lehtë

Lajmet e fundit nga