LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta/ Rreth 700 forca policie rrethojnë Kuvendin, disa akse rrugore bllokohen

23 Shkurt 2023, 09:25, Aktualitet CNA

Protesta/ Rreth 700 forca policie rrethojnë Kuvendin, disa akse rrugore

Opozita do të protestojë sot para Kuvendit, paralelisht me nisjen e seancës.

Policia ka marrë masat në perimetrin e sigurisë përreth Kuvendit.

Raportohet se rreth 700 efektivë policie janë në gatishmëri.

Në vijën e parë do të vendosen forcat e rendit dhe të njësisë “Shqiponja”.

Në pjesën anësorë të Kuvendit, do të jenë Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA.

Pjesë e sigurisë do të jenë edhe efektivët e Gardës, që do të qëndrojnë në anën e pedonales.

Gjithashtu do të ketë edhe rrugë të bllokuara. Kufizime të qarkullimit do të ketë në rrugën “Xhorxh Bush” dhe pjesërisht në bulevardin “Zhan Dark” si dhe në kryqëzimin e rrugës së "Elbasanit"./CNA.al

Lajmet e fundit nga