LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tirana, kryeqytet turistik”/ Veliaj: Emrat më të mëdhenj të hotelerisë po vendosen këtu

26 Shkurt 2023, 11:45, Aktualitet CNA
“Tirana, kryeqytet turistik”/ Veliaj: Emrat më të
Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj

Kryetari i bashkisë, Erion Veliaj, këtë të dielë e ka nisur me një videomesazh për të gjithë qytetarët, duke treguar se Tirana është kthyer në kryeqytetin turistik.

Veliaj theksoi se në 8 vite janë përpjekur që Tirana të mos jetë ajo e 8 viteve më parë dhe sipas tij kjo gjë është arritur.

Kryebashkiaku shton se Tirana po sjell ekonomi pasi emrat më të mëdhenj të hotelerisë në botë po vendosen në kryeqytet.

Tirana sot nuk ka si të jetë si Tirana dje, kemi bërë përparime të domosdoshme.

Përpjekje që e kryem me sukses 8 vite për ta shndërruar kryeqyetin në një qendër turistike.

Tirana sjell ekonomi dhe këtu po vendosen emrat më të mëdhenj të hotelerisë në botë”, ka thënë Veliaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga