LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarr në fushën e mbetjeve në Vlorë/ Tymi “pushton” dy lagjet, banorët të shqetësuar

26 Shkurt 2023, 11:09, Aktualitet CNA
Zjarr në fushën e mbetjeve në Vlorë/ Tymi
Foto ilustruese

Disa vatra aktive zjarri janë regjistruar në qytetin e Vlorës.

Një vatër aktive është në lagjen "10 Korriku" dhe një tjetër në fushën e trajtimit të mbetjeve, pranë lagjes “Kushtrimi” dhe “24 Maji”.

Tymi ka pushtuar dy lagjet duke u kthyer në një shqetësim serioz për banorët, të cilët nuk mund të dalin nga shtëpitë për shkak të ndotjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga