LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Skenar, sponsorë dhe fitime marramendëse”/ Sonila Meço shpërthen ndaj "Big Brother VIP"

1 Mars 2023, 10:52, Aktualitet CNA
“Skenar, sponsorë dhe fitime marramendëse”/ Sonila
Gazetarja dhe moderatorja Sonila Meço

Gazetarja dhe moderatorja Sonila Meço ka reaguar ashpër pas ngjarjeve të fundit në “Big Brother VIP”.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale ajo shkruan se loja po ngatërrohet me koshiencën e jetës reale sipas nevojës së audiencës dhe se në fund banorët duket se trajtohen si kavie.

Kavie, kavie, kavie…

Të rritur mjaftueshëm për t’i konsideruar viktima, të provokuar rëndshëm për t’u ulëritur moralin në fytyrë, të përdorur keqaz për t’u bërë gjyqin, të përfshirë me miratimin e tyre për t’u manipuluar, në një laborator mediatik ku rregullat ndryshojnë arbitrarisht.

Ku loja ngatërrohet me koshiencë me jetën reale sipas nevojës së audiencës, ku qëllimi justifikon mjetin, shikueshmëria skandalin, spektakli politikën, morali padrejtësinë dhe dhoma e rrëfimit justifikon ekuilibrat e forcës.

Aty ku dashuria stimulohet me çdo kusht për lojë e loja çon për skrap dashurinë. Aty ku të çojnë me pahir në një puthje, për ta përdorur po atë pahir me prodhu “dhunën”. Aty ku mbijetesa sigurohet vetëm nga intriga, por të “vrasin” me fjalime patetike mbi njerzillëkun.

Dhe në fund të dëmtuarit e mëdhenj janë kaviet jashtë laboratorit, që presin drejtësi nga një lojë, në një tv privat, me skenar, sponsora dhe fitime marramendëse prej përfshirjes së tyre.

Kavie brenda e kavie jashtë…

Vëllai i Madh brenda e Shefi i Madh jashtë…”, shkruan Sonila Meço./ CNA.al

Lajmet e fundit nga