LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasadorja Hajdaraga në Greqi, flet për CNA.al/ Nuk dihet nëse ka shtetas shqiptarë të aksidentuar

1 Mars 2023, 11:04, Aktualitet CNA

Ambasadorja Hajdaraga në Greqi, flet për CNA.al/ Nuk dihet nëse

Një aksident i rëndë hekurudhor ka ndodhur në Greqi në orët e para të së mërkurës.

Të paktën 38 persona kanë humbur jetën dhe 85 të tjerë janë plagosur pasi një tren pasagjerësh është përplasur me një tren mallrash.

CNA.al kontaktoi ambasadoren e Shqipërisë në Greqi, zonjën Luela Hajdaraga, për ta pyetur nëse mes personave të përfshirë në aksident, ka shtetas shqiptarë.

“Janë akoma duke nxjerrë viktimat dhe nuk kanë filluar ende me identifikimin”, është shprehur Hajdaraga./CNA.al

Lajmet e fundit nga