LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Akti monstruoz i Dan Hutrës/ ILD nis verifikimet

2 Mars 2023, 12:57, Aktualitet CNA
Akti monstruoz i Dan Hutrës/ ILD nis verifikimet
Foto ilustruese

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë, mbi rastin e Dan Hutrës, vrasësit serial të tri grave një ditë më parë, ka bërë me dije se ka nisur verfikimi, për lirimin e tij nga burgu, pas arrestimit të mëparshëm për vrasje.

Për shkak të ndjeshmërisë që kjo ngjarje dhe ky individ kanë pasur në opinionin publik, ILD deklaron se i është dhënë prioritet kësaj çështjeje dhe se përfundimi i raportit do të bëhet i ditur në një njoftim për mediat.

“Në respekt të interesimit të disave prej ju që herët sot, mbi rastin e individit Dan Hutra, po ju informoj se ka nisur verifikimi, që nënkupton administrim zyrtar shkresor, i cili më pas do analizohet nga inspektorë të ILD-së. Pra një proces që do kohën e vet, por duke ndarë plotësisht ndjeshmerinë e lartë njerëzore të ngjarjes dhe sqarimin sa më parë të situatës në lidhje me përgjegjësitë disiplinore eventuale të çdo magjistrati, Inspektori i Larte i Drejtësisë i ka dhënë prioritet maksimal verifikimit të kësaj çeshtje dhe në përfundim do të dalë dhe me një njoftim publik për gjetjet e raportit të verifikimit”, thuhet në njoftimin nga ILD./ CNA.al

Lajmet e fundit nga