LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha zgjohet herët për Pashkë/ Mesazh urimi për besmitarët katolikë

9 Prill 2023, 09:18, Aktualitet CNA
Basha zgjohet herët për Pashkë/ Mesazh urimi për
Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha

Ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha, është zgjuar sot herët për të uruar besimtarët katolikë për Pashkët.

Që prej dorëheqjes së tij, Basha është shfaqur rrallë në rrjetet sociale, ku uron festat apo kur kujton ndonjë datë që përkon me një ngjarje të caktuar.

Në mesazhin e tij të urimit, Basha shkruan se lutet që kjo ditë e ngjalljes së Krishtit të jetë dita e ngjalljes së shpresës dhe besimit te një e nesërme më e mirë dhe e sigurt, nën mbrojtjen dhe drejtimin e Zotit fuqiplotë.

“Të dashur besimtarë katolikë dhe ungjillorë, ju uroj nga zemra Pashkë të bekuar!

Për shumë vjet gëzuar këtë ditë të shenjtë që kremton triumfin e jetës mbi vdekjen, të shpresës mbi të keqen, të dritës mbi errësirën, të së drejtës mbi padrejtësinë!

Lutemi që kjo ditë e ngjalljes së Krishtit të jetë dita e ngjalljes së shpresës dhe besimit tek një e nesërme më e mirë dhe e sigurtë, nën mbrojtjen dhe drejtimin e Zotit fuqiplotë”, shkruan Basha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga