LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk na intereson rezultati”/ Shefja e OSBE: Do të takojmë këdo që është përfshirë në procesin e zgjedhjeve

7 Prill 2023, 11:34, Aktualitet CNA
“Nuk na intereson rezultati”/ Shefja e OSBE: Do të takojmë
Shefja e OSBE-ODIHR,  Audrey Glover

Shefja e OSBE-ODIHR, Audrey Glover, në një konferencë për mediat, është shprehur se do të takojnë këdo që është i përfshirë në procesin zgjedhor, duke përfshirë edhe kreun e demokratëve, Sali Berishën.

Më tej, Glover theksoi se misioni i tyre është që të sigurohen që procesi të jetë transparent dhe se nuk u intereson rezultati.

E rëndësishme është që zgjedhësit të votojnë të lirë, nënvizoi Glover.

Roli ynë është të bëjmë një vlerësim teknik të zgjedhjeve.

Duhet të sigurohemi që procesi të jetë transparent, nuk na intereson rezultati.

Zgjedhësit të votojnë të lirë”, tha Glover./ CNA.al

Lajmet e fundit nga