LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Tabaku jep alarmin për rritjen e çmimeve/ “Shuplakë” Autoritetit të Konkurrencës

12 Maj 2022, 09:38, Politikë CNA

Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, gjatë fjalës së saj në Kuvend i ka dhënë një ?shuplakë? Autoritetit të Konkurrencës, në lidhje me rritjen e çmimeve.

Sipas Tabakut, Qeveria nuk mori masa për të ndërhyrë për rritjen e çmimeve.

Deputetja e PD-së nuk i ka kursyer akuzat ndaj qeverisë Rama, ndërsa theksoi se asnjë investim i huaj në Shqipëri nuk ka pasur transparencë, por janë kaluar si ndere apo favore dhe se po jepet çdo pasuri publike për një grusht biznesesh.

?Do të kisha dashur të diskutoni çështjen  për rritjen e çmimeve. Qeveria nuk ndërhyn, çmimet vazhdojnë të rriten dhe këtu vetëm ngrihen struktura. Raporti i Autoritetit të Konkurrencës nuk ka gjetur zgjidhje. A janë marrë masa për të ndryshuar situatën dhe a ka funksionuar ky autoritetet.  A është analizuar Porti i Durrësit dhe ai i Vlorës?, tha Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga