LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shtrëngim duarsh me Borell/ Rama ndan foto nga Brukseli

11 Maj 2022, 18:47, Politikë CNA

Kryeministri i vendit, Edi Rama, ndodhet në Bruksel, ku dhe do të zhvillohet një takim mes liderëve të Ballkanit Perëndimor.

Kreu i qeverisë shqiptare ka ndarë një foto me Josep Borrell, Shefin e Diplomacisë Europiane dhe Zv.Presidentin e Komisionit Europian, ku shihet se takohen me përzemërsi.

?Bruksel ? Me Josep Borrell, Shefin e Diplomacisë Europiane dhe Zv.Presidentin e Komisionit Europian?, shkruan Rama.

Sipas raportimeve, në fokus të bisedave do të jetë çështja e hapjes së negociatave me BE-në, por edhe Ballkani i Hapur. Mësohet se tradita e organizimit të darkave me liderë nga Ballkani Perëndimor është iniciuar nga ish-kryetarja e Diplomacisë së BE-së, Federica Mogherini, si një mënyrë për të inkurajuar dhe përmirësuar bashkëpunimin brenda rajonit dhe rajonit me BE-në./CNA.al

Lajmet e fundit nga