LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gaz Bardhi del kundër vetes/ Nuk njoh “Rithemelimin”, por zgjedhjet për kryetar të PD-së

11 Maj 2022, 20:42, Politikë CNA

Deputeti Gazment Bardhi ka deklaruar se nuk e njeh Komisionin e Rithemelimit, teksa ka folur për zgjedhjet e Presidentit të ri.

?Nuk i nënshtrohem çfarë vendos Rithemelimi, sepse nuk e njoh. Mund të bëj një propozim dhe nëse grupi vendos unë i nënshtrohem. Berisha thotë që nuk më intereson çfarë vendos grupi, vendosin deputetët që mendojnë si unë?, u shpreh ai pak  më parë në emisionin ?Open?.

Deputeti ka konfirmuar se si pasojë nuk njeh asnjë vendim të marrë nga Kuvendi i 30 prillit dhe këtë e ka pranuar edhe më parë.

Por mbrëmjen e sotme Bardhi ka dalë kundër vetes, pasi pranoi se njeh zgjedhjet për kryetar të PD-së, zgjedhje këto të organizuara nga Këshilli Kombëtar i Kuvendit të 30 prillit.

Gjatë diskutimit me analistin Arjan Sulo, kur ky i fundit tha se më 22 maj Sali Berisha do të bëhet kryetar i PD-së, Bardhi ndërhyri duke iu përgjigjur se për zgjedhjet ka garë.

Automatikisht deputeti kështu ka pranuar zgjedhjet e organizuara nga Këshilli Kombëtar, ndonëse më parë nuk pranonte t?i njihte.

?Nuk e di se çfarë do të bëhet zoti Berisha në datë 22 maj, ajo që unë di është që në këtë moment që ne flasim? ka garë atje, nuk e di, mund të fitojë ai tjetri. Pse paragjykon ti? Është favorit dakord, por nuk është fakt i kryer?, theksoi Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga