LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në krah të Vuçiçit/ Rama poston video nga darka joformale në Bruksel

11 Maj 2022, 20:08, Politikë CNA

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga darka joformale e përfaqësuesve të shteteve të Ballkanit Perëndimor në Bruksel.

Në një video të postuar në llogarinë e tij në Facebook, kreu i qeverisë qëndron pranë përfaqësuesit serb të presidencës boshnjake, Millorad Dodik dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

?Bruksel ? Fotoja Famijare përpara darkës së punës me liderët e Ballkanit Perëndimor, ftuar nga Josep Borrell, Shefi Diplomacisë Europiane dhe Zv.President i Komisionit Europian?, shkruan ai në postim.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ndodhet mbrëmjen e së mërkurës në Bruksel, ku do të zhvillohet një takim mes liderëve të Ballkanit Perëndimor./CNA.al

Lajmet e fundit nga