LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Gara për kreun e PD-së/ Elezi: Berisha de fakto nuk e ka shumicën, e ka vrarë aksionin e tij politik

11 Maj 2022, 20:37, Politikë CNA

Kandidati për kryetar të PD-së, Ibsen Elezi, deklaron se ish-kryeministri Sali Berisha nuk ka më shumicën me vete.

Në një intervistë, Elezi tha se anëtarësia e PD-së nuk e mendon më PD-në me Berishën dhe Lulzim Bashën.

?Është shumë e vështirë dhe është normale që të kem mundësi të vogla për të fituar. Por s? do të thotë se s? kam mundësi për të fituar. Anëtarësia e PD-së nuk e mendon më PD-në me Berishën dhe Lulzim Bashën. Pjesa e PD-së që është e lidhur me Berishën, është një pjesë që nuk është shumica e PD-së. Berisha de fakto nuk e ka shumicën?, tha Elezi.

Ai theksoi se dikush duhet të bëjë beteja, duke e quajtur një xhungël, situatën në PD.

?Dikush duhet të bëjë beteja në këtë xhungël. Nuk mund ta lëmë xhungël gjithmonë. Si do t’i riparojmë ngjarjet nëse unë apo ndonjë tjetër nuk merr pjesë. Ne e dime që është xhungël, unë kam kërkuar që Vokshi te përjashtohet nga strukturat drejtuese. Beteja ime është që të komunikoj me anëtarësinë dhe se kjo kastë që merret me manipulimin e votes, të largohet?, tha Elezi.

Mes të tjerash ai theksoi se Berisha e ka vrarë aksionin e tij politik.

?Berisha nuk e sulmon dot më Ramën. Berisha e ka vrarë aksionin e tij politik. Argumentet dhe mënyra se si duhet të ndërtohet PD-ja duhet të jetë ndryshe nga kjo që ofron Berisha?, tha ai.

Lajmet e fundit nga