LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhiro rreth e rrotull Presidencës/ Meta “kapet duke pirë alkool”

27 Prill 2022, 09:05, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar ditën e sotme në ambjentet e jashtme të Presidencës Festivalin Kombëtar të Bujtinave, Restoranteve dhe Prodhuesve Vendorë Turistikë.

Në këtë festival janë prezantuar pije dhe ushqime tradicionale, ndërsa Kreu i Shtetit nuk ka ngurruar të hajë dhe të pijë me të pranishmit.

Pas një fjalimi të mbajtur, Meta ka prerë një tortë dhe ka pirë shampanjë. Vetëm pas pak çastesh, Presidenti ka ndërruar gotën dhe është shfaqur duke pirë birrë.

Duke buzëqeshur vesh më vesh me të ftuarit, Presidenti herë pas here provon ndonjë ushqim nga stendat e prodhuesve vendorë, ndërsa duket se po e shijon i qetë këtë festival./CNA.al

Lajmet e fundit nga