LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish deputetja konfirmon pjesëmarrjen në Kuvendin e PD/ Zbulon ambicien e saj

26 Prill 2022, 19:52, Politikë CNA

Ish deputetja Rudina Hajdari ka konfirmuar pjesëmarrjen e saj në Kuvendin e 30 prillit.

Në një intervistë për media, ajo tha se do të mbajë edhe një fjalë në podium, si anëtare e PD, ish deputete por edhe si vajza e Hazem Hajdarit.

Ajo shton më tej se ka ambicie për t’u kthyer aty ku ka qenë.

Po do jem pjesë e Kongresit të 30 prillit, do flas në podium, do flas me anëtarësinë, si ish deputete e PD, si anëtare e PD, si e bija e Azem Hajdarit, ku është shpallur President Nderi në statut. Kam ambicie për t’u kthyer aty ky kam qenë, në garë për strukturat e partisë, të respektohet vota dhe mbështetja që ke në anëtarësi dhe delegatët. Kongresi është për zgjedhjen e anëtarësisë së Këshillit Kombëtar. Në çdo Kongres që do të flitet për demokratët, do të jem, edhe nëse e bën Alibeaj, për të afruar demokratët apo pjesën më të madhe të demokratëve“, tha Hajdari./CNA.al

Lajmet e fundit nga