LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjidhen anëtarët e kryesisë së PD-së në Durrës/ Kush janë 22 emrat

26 Prill 2022, 18:20, Politikë CNA

Ka përfunduar numërimi i votave për anëtarët e kryesisë së PD-së, dega e Durrësit.

Mes 22 emrave 15 nga anëtarët janë meshkuj dhe 7 femra.

Votimet u mbajtën një ditë më parë, të cilat pasojnë votimin e së shtunës së kaluar, kur me parimin ?një anëtar, një votë? demokratët zgjodhën Igli Carën si kreun e ri të degës.

Erzen Laçi
Ardian Muka
Fatbardha Kadiu
Kujtim Shala
Merita Dakovelli
Artion Bajramaj
Dritan Burgija
Arba Taraku
Shpresa Sagajeva
Arjeta Keçi
Ilirjan Koka
Arben Kurmaku
Alban Hajdari
Denis Dervishi
Manjola Resnjaku
Ylli Kasa
Edlir Aleksi
Loritan Prifti
Ivo Jorgoni
Olgert Rakipllari
Silvja Gjepali
Ledia Banguri
Sabah Jemishta

 

Lajmet e fundit nga