LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zyrtarët e DASH evitojnë presidentin/ Kokalari: Kjo nuk është diplomaci, po ofendohet hapur

27 Prill 2022, 14:10, Politikë CNA

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit Evi Kokalari shprehet se i vjen keq që kohët e të fundit zyrtarët e DASH kanë evituar takime me Presidentin e vendit.

Në një postim në rrjetin social Facebook ajo shkruan se, ky veprim nuk është diplomaci, ndërsa shtron pyetjen nëse presidenti është nënsanksion që ofendohet kaq hapur.

?Më vjen shumë keq që shoh që çdo vizitë e kohëve të fundit nga zyrtarë të DASH kanë evituar takime me Presidentin e vendit.Është gjë nën-saksione Presidenti i Shqipërisë? Nëse jo, pse po ofendohet kaq hapur kreu i vëndit?Ta ketë personale thua që i çon tek një njëri i rëndomtë dhe klloun si Alibeaj dhe haptazi injoron zyrën e Presidentit të Shqipërisë?Kjo NUK është diplomaci?, shkruan Kokalari./ CNA.al

Lajmet e fundit nga