LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bashën e “varin” në mur/ Si po diskretitohet Luli edhe nga të tijtë

9 Prill 2022, 07:56, Politikë CNA

Lulzim Basha, nga zyrat në Torre, Drin, po vijon të mbaje peng faqen e Partisë Demokratike, rrjetin social të saj. Pasi nuk ia doli të ndalë demokratët dhe vullnetin e tyre me blinda, brava, kamera, po përpiqet të paktën një gjë të mbajë peng.

Dhe nëpërmjet rrjetit social të PD-së, Basha dhe të tijtë trumbetojnë takimet me nga 10 veta.

Ajo çfarë është ironike në këto takime, është fotoja e Lulzim Bashës, është e vendosur rreth e qark në dyer e dritare apo mur, si fotoja e Enverit në kohën e komunizmit.

Dhjetë veta që rrethojnë një tavolinë dhe Lulzim Basha me flokët me xhel që i shikon nga xhami, ose nga muri.

Më shumë ngjan si një përkujtimore, për një person që nuk jeton më se sa një mbledhje, ku flitet për proces zgjedhor.

Një mbledhje, si një seancë vajtimi, me Lulzim Bashën të ngjitur në mur dhe dritare.

Dhe nga zyrat në Torre Drin, Basha, stafi i tij e shpërndajnë këtë mbledhje,në rrjetin social të PD-së,  ku bie në sy fotoja e tij që është e vendosur në  dritare apo në mur.

Ky fakt iu ka rënë në sy edhe demokratëve, të cilët kanë reaguar në rrjetin social të PD-së, duke nisur ironitë dhe talljet dhe duke i risjellë në vëmendje luftën dhe pseudonimin brava.

?Lufta ka filluar falë bravës dhe 10 veta si puna juaj që i kanë ngelur?foto me Lul Bashën në sfond..kjo tregon ose është foto e vjetër, ose ata palo anëtar nuk e dinë se Lulzim Basha ka dhënë dorëheqjen?

Nëse ka ik Luli duhet ti marrë të gjithë kryetarët me vete..E paskeni bërë copi paste atë fjalimin e njësisë numër 2 në Tiranë.. Kemi zgjedhjet locale vitin që vjen..bashkohuni të shporrim këta që janë në bashki..

Me qenë robi zar i zarit të Edi Ramës, veç ju po ju shoh?si nuk keni pak sedër na degjeneruat fare?

Paskan vënë Enver Hoxhën në mur?E keni foton e lulushes si të xhaxhait Enver?jnei një pakicë e ngelur në rrugë, dhe mendoni se do pengoni zgjedhjet..

Ps enuk kaloni tek PS, ndoshta e keni më të lehtë, ndoshta u takon ndonjë gjë, ça u tepron atyre..Hiqni foton e Bashës nëse doni bashkim, pastaj vazhdoni e flisni për bashkim..

Po atë foton e Lulit, pse e mbani akoma, ai ka shku për l..bubi..apo doni ti bëni të 40-tat, pastaj 1 vjetorin për të bërë varrin..Ore qërohuni me këtë faqe mos bëni si viktima. Mblidhni mendjen e kokës dhe në rrjesht..Kandidoni, votoni, por vetëm mbylleni se s?keni gjë të ankoheni për aq sa i keni bërë PD-së?, shkruajnë demokratët në rrjetin social të PD-së, i cili është në duart e Lulzim Bashës, që herë pas herë shfaqet tek-tuj në ndonjë takim në errësirë.

./CNA.al

Lajmet e fundit nga