LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjysma e kutive pa numëruar në Durrës/  Kandidati i Bashës i pashpresë

7 Mars 2022, 07:21, Politikë CNA
Gjysma e kutive pa numëruar në Durrës/  Kandidati i

Në Durrës deri më tani janë numëruar 181 kuti nga 337 që janë gjithsej.

Ajo që vihet re është se Laulzim Basha, me kandidatin e  tij është katandisur në vendin e tretë dhe nuk ka asnjë lloj mundësie edhe pse është më shumë se gjysma e kutivepa numëruar që të ndryshojë pozicion.

Në vend të parë është kandidatja socialiste Emirjana Sako, me 20 755 vota, e ndjekur nga Ardin Muka kandidatii ?Shtëpisë së lirisë? Ardian Muka me 10 370 vota.

Ndërsa kandidati i Bashës, Luan Hoti ka marrë vetëm 4 784 vota./CNA.al

Lajmet e fundit nga