LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kuvendi ngre komisionet për reformën territoriale dhe zgjedhore

10 Shkurt 2022, 18:45, Aktualitet CNA

Pas zgjatjes së mandatit të vetingut, në seancën e sotme plenare është miratua me 119 vota pro dhe asnjë kundër ngritja e një Komisioni për Reformën Zgjedhore.

Gjithashtu u miratua edhe ngritja e një Komisioni për Reformën Territoriale, me 120 vota pro dhe asnjë kundër.

 ?Projektvendim për ngritjen e komisionit të posaçëm për reformën administrativo-territoriale në Shqipëri. Rezultati i votimit, pro 120, kundër 0, abstenim 3 miratohet ngritja e komisionit të posaçëm. Projektvendim për ngritjen e komisionit të posaçëm parlamentar për realizimin e reformës zgjedhore, rezultati i votimit, 119 vota pro, kundër 0, abstenim 0? ? tha kryeparlamentarja Nikolla.

Kujtojmë se ka qenë Partia Demokratike e cila ka kërkuar ngritjen e këtyre dy komisioneve parlamentare.

Kuvendi gjithashtu miratoi dhe ndryshimet Kushtetuese per zgjatjen e mandatit për organet e vetingut./E.T-CNA.al

Lajmet e fundit nga