LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rritje e ndjeshme e temperaturave/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

10 Shkurt 2022, 07:03, Aktualitet CNA

Moti në vendin tonë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, ndërsa temperaturat do të vijnë në rritje.

Sipas MeteoAlb kushtet e qëndrueshme atmosferike sjellin dominim të kthjellimeve në të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës. Por në orët vijuese do të ketë shfaqje të vranësirave të lehta në zonat e ulëta si edhe malore përgjatë shtrirjes Lindore, duke e lënë bregdetin në ndikimin e motit të kthjellët.

Temperaturat e ajrit do te rriten ndjeshëm në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 15°C.

Era do fryjë e lehte në tokë dhe në det me shpejtesi 28 km/h nga drejtimi Perendimor ? Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët./CNA.al

Lajmet e fundit nga