LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kukësi ‘pushtohet’ nga mjegulla/ Vështirësohet qarkullimi në Rrugën e Kombit

10 Shkurt 2022, 07:47, Aktualitet CNA

Ndonëse temperaturat këtë të enjte kanë pësuar një rritje të lehtë, qyteti i Kukësit është pushtuar nga mjegulla, e cila ka krijuar vështirësi për drejtuesit e automjeteve në rrugë.

Bëhet me dije se kjo problematike vijon në Rrugën e Kombit ku dhe numri i automjeteve që qarkullon është i madh, nga pika kufitare e Morinit deri në Kalimash, ku prezenca e mjegullës është shfaqur mëngjesin e sotëm.

Këshillohet që drejtuesit të jenë sa më të kujdesshëm, në mënyrë që të shamngen aksidente të mundshme, numri i të cilave vijon të jetë jetë shqetësues nga dita në ditë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga