LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Banorët e 5 Majit nuk ndalin protestat/ Sot do të hyjmë në parlament

10 Shkurt 2022, 09:01, Aktualitet CNA

Banorët e zonës së 5 Majit dhe Laprakës edhe këtë mëngjes kanë vijuar me protetsën e tyre para parlamentit.

Pas shembjes së banesave, ata kërkojnë të drejtën e tyre dhe transparencë për atë që i pret, madje kanë paralajmëruar se do të hyjnë në parlament pasi kërkojnë zgjidhje.

?Do hyjmë ne Parlament se s’bën sot, nuk kam ardhur kot. Jam 78 vjeç, jam marrë zvarrë prej policisë dhe prej shtetit. Duam të futemi sepse duam një zgjidhje prej atyre?, është shprehur nënë Liza.

Të dëgjohet  zëri i popullit se për atë punë shkojnë atje të dëgjojnë hallet e popullit, ky është halli më i madh i popullit. Nëse ka populli hall më të madh se ky le të dalë një parlamentar këtu dhe të na thotë kemi hall tjetër më të madh  dhe do t’i shkojmë edhe ne në ndihmë. Parlamenti është i popullit,” tha një banor tjetër.

Ne kemi të drejtë të hyjmë në Parlament se Kushtetuta na jep të drejtë. Paguajmë të gjitha taksat, dritat, ujin tani të drejtat tona që duam të jetojmë dhe të strehohemi pse na i shkelin këta?”/CNA.al

Lajmet e fundit nga