LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Takimi në zyrë me Ramën/ Nënë Liza tregon detajet, si u ‘tall’ kryeministri me ta

10 Shkurt 2022, 16:26, Aktualitet CNA

Kryeministri Edi Rama ka zhvillur një takim sot në zyrën e tij, me banorë të 5 majit që po protestonin para kuvendit, mes të cilëve edhe nën Lizën simbolin e kësaj proteste.

Për të folur më shumë në lidhje me këtë, Liza Marku ka dhënë një intervistë për Syri tv, ku ka rrëfyer detaje nga takimi.

“Ishte një takim i papritur, i treguam hallin tonë dhe ai na premtoi se do i marrim pronat tona, dhe na tha se është e paligjshme. Ju do i merrni edhe më të mira, më tha. Do t?i bëjmë me taksat e shqiptarëve na tha. Unë e kam bërë me djersën time. Ai na tha se nuk e dinte kur do i marrim. Ai gjithashtu na tha se ne do trajtohemi njëlloj me banorët, shtëpitë e të cilëve u dëmtuan nga tërmeti i 2019. Unë i bëra të qartënse ne duam shtëpitë tona siç i kishim dhe se i duam të rregullta. Na ftuan të firmosim kontratën, shkuam , por kur ikëm atje pamë se ishte e njëjta kontratë me atë që kemi pasur dhe ne nuk e firmosëm.

Ata thonë se do e marrim shtëpinë, po se kur dhe ku nuk dinë”, tregoi ajo.

Nënë Liza tregoi gjithashtu se Rama ka përdorur dhe ironi në takimin e zhvilluar sot me banorët./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga