LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Pas Kuvendit, banorët protestojnë para Bashkisë së Tiranës

10 Shkurt 2022, 10:45, Aktualitet CNA

Banorët e 5 Majit dhe Laprakës kanë vijuar me protestat për shembjen e banesave të tyre. Pas protestës tek parlamenti, ata janë zhvendor drejt Bashkisë së Tiranës.

Pak çaste më para, tre prej banorëve patën një takim me kryeministrin, takim i cili sipas banorëve ishte zhgënjyes.

Ata janë shprehur se nuk kanë arritur dot të negociojnë, madje nuk i ka lënë të flasin./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga