LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Banorët të zhgënjyer nga takimi me Ramën/ “Nuk na la të flisnim, nuk morëm garanci”

10 Shkurt 2022, 10:29, Aktualitet CNA

Banorët të cilët ishin në takim me kryeministrin Edi Rama, janë shprehur të zhgënjyer. Ata kanë treguar se kryeministri nuk i ka lejuar të flasin dhe se nuk kanë marrë asnjë garanci.

Nuk morëm asnjë garanci, ai tha do e merrni, nuk e besoj gjallë, fjalët i merr era, nuk do dalim nga shtëpia, nuk morëm asnjë kontratë. Kur të vij Bashkia me avokat me të gjitha, ndryshe jo se nuk kam mundësi për të falë shtetit“, tha Nënë Liza.

Më tha ti ke një kasolle, çfarë kërkon për atë kasolle. Unë i thashë jeni mashtrues, ai më tha “mashtrues je ti dhe babai yt”, tha një tjetër banore.

Nuk më linte të flas, fliste vetëm me nënën Lizën, ne jemi me shkollë, kemi të drejtë të mbrojmë pronat tona. Nuk më linte të flas, më thoshte ti e ke të mbaruar çështjen, por unë nuk e kam të mbaruar, i thashë ose nuk vini me avokat që të firmosin dokumentet.

Ai na thoshte “pusho”, i thashë që kam të drejtën e fjalën, se është e drejta e njeriut”, tha një tjetër banor./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga