LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ambasada e SHBA reagon pas votimit në Kuvend/ Zgjatja e afateve të vetingut, hap i rëndësishëm për shqiptarët

10 Shkurt 2022, 18:38, Aktualitet CNA

Ambasada e SHBA në Tiranë ka reaguar pas miratimit të zgjatjes së afateve të organeve të vettingut në Kuvend në seancën parlamentare të ditës së sotme.

Përmes një postimi në rrjetin social Tëitter, ambasada e SHBA shkruan se ky është një hap përpara integrimit në BE, ndërsa ka shprehur edhe një herë mbështetjen e Uashingtonit ndaj Shqipërisë.

?Shtetet e Bashkuara përshëndesin miratimin e zgjatjes së mandatit të vettingut në Parlament. Ky është një hap i rëndësishëm përpara për të gjithë shqiptarët ? drejt një sistemi drejtësie më të fortë, më të besueshëm dhe drejt integrimit evropian. SHBA do të mbështesë gjithmonë Shqipërinë në këtë rrugë të rëndësishme?, shkruan ambasada e SHBA./E.K-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga