LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Prej disa orësh në dyert e SPAK/ Basha: Ishte një bisedë konstruktive me prokurorët belg, nuk jap detaje

10 Shkurt 2022, 18:11, Aktualitet CNA

Lulzim Basha prej disa orësh ndodhej në ambientet e SPAK ku dha dëshminë e tij para prokurorëve belg lidhur me çështjen e Toyota Yaris.

Basha në një dalje për mediat e ka quajtur marrjen në pyetje si personi që kishte dijeni për ardhjen e shumës prej 3.4 milionë euro në Shqipëri si një bisedë me prokurorët belg, ndërsa shtoi se nuk do të jap më shumë detaje duke qenë se hetimet janë në zhvillim e sipër.

?Punonjësit e SPAK dhe BKH kanë dhe do kenë mbështetjen e PD për të ecur përpara me hetimin e çështjeve në juridiksionin e tyre. Nuk janë vartësit e askujt veç ligjit shqiptar. Lufta me krimin është bërë e rreptë. Isha në rolin e personit që ka dijeni për rrethanat e ngjarjes. Prokurorët belgë kanë pasur një qëllim përtej intervistimit tim.  Ishte një bisedë konstruktive. Kam bindjen me aq sa ndava me prokurorët belgë, në hetimet në zhvillim e sipër nuk mund të flas për detaje të tjera?, tha Basha./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga