LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha i përgjigjet Metës/ Qëndro larg selisë sonë, bashkë me njerëzit e tu!

11 Janar 2022, 16:22, Politikë CNA
Basha i përgjigjet Metës/ Qëndro larg selisë sonë,

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha i është përgjigjur presidentin Ilir Meta pas deklaratave për dhunën ndaj demokratëve.

Në një dalje për mediat Meta tha se përgjegjësia ekskluzive për dështimin e opozitës I takon Lulzim Bashës.

Ndërkaq, në reagimin e fundit, Basha I këkron Metës të qëndrojë larg PD.

?Ilir Meta dhe njerëzit e tij duhet të qëndrojnë larg selisë së Partisë Demokratike. Koha kur PD përdorej si mburojë nga Ilir Meta ka përfunduar në 9 Shtator, kur PD u distancua nga Sali Berisha.

Ndërhyrja e Presidentit të Republikës, njëlloj si Edi Rama, në një debat të brendshëm në Partinë Demokratike, tregon atë që kemi thënë që në nisje, që trekëndëshin Berisha-Rama-Meta e bashkon një hall i madh, por që nuk është as halli i Partisë Demokratike dhe as halli i qytetarëve shqiptarë.

Pastrimi i llumit të tranzicionit është mision për çdo demokrat, për çdo qytetar shqiptar dhe është e vetmja rrugë që Shqipëria të ecë përpara drejt të ardhmes europiane.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga