LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Basha nuk i duhet më as dreqit”/ Nard Ndoka: Edhe Ramës ia prishi skemën

11 Janar 2022, 10:49, Politikë CNA
“Basha nuk i duhet më as dreqit”/ Nard Ndoka: Edhe Ramës

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka deklaruar se nuk e kishte menduar kurrë se Lulzim Basha do të kishte arritur deri në këtë pikë, duke përjashtuar të gjithë partinë.

“Nuk e mendoja se Lulzim Basha do të mbërrinte deri këtu, si njeri së pari dhe më pas si politikan. Ata janë elita e asaj partie, historia, por ai ka zgjedhur të bashkëpunojë me 4-5 persona anonim. Është një mjerim i Lulzim Bashës dhe jo i asaj partie. Është e rëndë që në historinë 30-vjeçare, që lideri i një partie opozitare kapet peng?, është shprehur Ndoka në emisionin ?Breaking?.

Sipas Ndokës, tashmë Bashës, nuk i mbetet gjë tjetër veçse të bashkojë pjesën e mbetur me PS.

?Tashmë është nën urdhrat e Edi Ramës, është futur në atë mekanizëm që është i detyruar që të vazhdojë lojën, duke kapur kulmin me sulmin me gaz edhe anëtarët e saj, duke helmuar historinë dhe të ardhmen e asaj partie. Një pabesi, akti i fundit i Bashës”,  është shprehur në tej Ndoka.

Kreu i PDK-së thotë se Luli ka mbetur një kufomë politike, pasi  Rama e ka keqpërdorur Lulin e tashmë as dreqit nuk i duhej.

?Rama nuk ka të kapur peng PD, por ka peng Lulzim Bashën. Unë Bashën e gjykoj si kufomë me keqardhje, për mua është tronditëse, ndërsa Rama e sheh si pjesë e sponsorizimit politik dhe ka qenë një kosto një faturë, ai ka falimentuar edhe në aspektin e ngritjes së PD-së si një shpk. Ashtu vepron e Rama i thotë se ti e falimentove, ai i thotë me të drejtë se një kufomë, e unë nuk do të investoj më te ti. Skema e Ramës u prish“,  ka thënë më tej Ndoka./CNA.al

Lajmet e fundit nga