LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bushati: Karrigia e biznesit më e rëndësishme se opozita e fortifikuar

11 Janar 2022, 10:25, Politikë CNA
Bushati: Karrigia e biznesit më e rëndësishme se opozita e

Gazetari Andi Bushati ka reaguar pa lajthitjes së radhës së Lulzim Bashës, për shkarkimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga PD dhe jo vetëm

 ?Është shumë e qartë se kush ka marrë urdhër për shkatërrimin e opozitës.

Sapo u ngritën disa zëra të brishtë edhe nga radhët e të vetëve, që folën për zgjidhje përmes votës, Basha nisi përjashtimet për të shmangur çdo rrugë demokratike.

Karrigia e biznesit, më e rëndësishme se opozita e unifikuar,? shkruan Bushati.

Më herët, gazetari shkruante: ?Më çudisin disa, që i kam pasur në krah, kur për 8 vite me radhë i kërkonin Ramës zgjedhje të parakohshme, ndërsa tani i shoh që të thonë se vetëm karrigia e Bashës është e panegociueshme, qoftë edhe për zgjidhjen e krizës??, shprehet Bushati/ CNA.al

Lajmet e fundit nga