LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ndahet nga jeta Presidenti i PE/ Rama: Ke lënë pas një boshllëk të ndjeshëm

11 Janar 2022, 08:01, Politikë CNA
Ndahet nga jeta Presidenti i PE/ Rama: Ke lënë pas një

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të Presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli.

?Çfarë trishtimi! Miku ynë i mirë, Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli, një europian i paepur, një italian krenar, një avokat i zjarrtë i Shqipërisë, gazetar i shquar dhe më pas politikan i respektuar nga të gjithë, ndërroi jetë befasisht duke lënë pas një boshllëk të ndjeshëm tek kushdo pati nderin e kënaqësinë ta njihte?, shkruan Rama në rrjete sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga