LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kur do jetë protesta e radhës?/ Berisha flet për përgatitjet

10 Janar 2022, 20:42, Politikë CNA
Kur do jetë protesta e radhës?/ Berisha flet për përgatitjet

Ish kryeministri Sali Berisha u shpreh se protesta e radhës nuk është vendosur akoma, ndërsa thekson se po punohet për lëvizjen e dhe do të njoftohet së shpejti.

Në një intervistë për emisionin Now, i pyetur nga moderatorja Erla Mëhilli nëse protesta tjetër do të jetë e njëjtë me 8 janarin, Berisha tha se qëllimi është çlirimi i tempullit nga bandat dhe se do jetë paqësore.

?Po përgatittet dhe do njoftohet së shpejti. Krahas këtij aktiviteti, PD parashikon edhe një diservitet aktivitetesh. Protesta është për të çliruar tempullin nga bandat. PD ka detyra shumë më të rëndësishme.

Po i studiojmë të gjitha. Selia është e patjetërsueshme. Protesta do jetë paqësore?, tha Berisha./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga