LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 8 Janarit/ Noka: I gatshëm të shkoj në Prokurori

10 Janar 2022, 15:14, Politikë CNA
Protesta e 8 Janarit/ Noka: I gatshëm të shkoj në Prokurori

Deputeti Flamur Noka është një prej të proceduarëve penalë për protestën e 8 Janarit. Në njoftimin e policisë thuhej se Noka është proceduar penalisht për veprat penale ?Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme? dhe ?Pengimi i qarkullimit të mjeteve të transportit?.

I pyetur nga Denis Dyrnjaja nëse është thirrur nga Prokuroria, Noka është shprehur se ende jo por që për të nuk përbën problem pasi si qytetar i këtij vendi asgjë nuk e ndalon për të protestuar.

?Jo akoma por për mua nuk përbën problem. Unë përsa kohë jam qytetar i këtij vendi protestën nuk ma ndalon asnjë. Ajo ka qenë protesta më paqësore?, shprehet Noka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga