LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama e shpëtoi në 8 Janar/ Basha e pranon publikisht

10 Janar 2022, 13:37, Politikë CNA
Rama e shpëtoi në 8 Janar/ Basha e pranon publikisht

Kryetari i shkarkuar i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka pranuar sot publikisht që kryeministri Edi Rama e shpëtoi në 8 janar.

Në një lidhje direkte në një studio televizive, Basha tha se Policia dhe Prokuroria janë nën urdhërat e Edi Ramës.

?Policia dhe Prokuroria janë nën urdhërat e Edi Ramës?-tha Basha.

Në fakt në 8 janar ishin pikërish ?policia e Edi Ramës? ata që shpëtuan Bashën.

Basha I kërkoi ndihmë Ramës, dhe ?Policia e Ramës? sikurse e cilëson Basha shpërndau me dhunë mijëra protestues.

Ndërsa i pyetur sesi ka ndërmend ai të ndalojë revolucionin, Basha nuk kishte një përgjigje. Por, sërish vijoi sulmet dhe akuzat ndaj Berishës.

?Nuk ka revolucion ka dhunë barbare.

Unë kam me mijëra mesazhe nga demokratët që distancohen publikisht.

Kanë ngel një grusht njerëzish rreth tij.

Distancimi i tyre nga dhuna do të përcaktojë edhe fatin e tyre politik. Mbarë bota e ka të qartë.

Sali Berisha erdhi me një plan të qartë për të dhunuar PD përmes gjakderdhjes. Sot është më i vetmuar se kurrë.?-tha Basha. /CNA.al

Dalin pamjet/ Si u dhunuan demokratët nga Basha dhe Rama

Protesta e demokratëve/ Dhuna u përdor nga regjimi Rama-Basha

Rama-Basha dolën zbuluar para protestuesve/ Çfarë i tradhëtoi aleatët?

Lajmet e fundit nga