LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 8 Janarit “çmend” Bashën/ Kryetari i shkarkuar nuk njeh kufij

10 Janar 2022, 13:20, Politikë CNA
Protesta e 8 Janarit “çmend” Bashën/ Kryetari i

Kryetari i shkarkuar i PD, Lulzim Basha duket se nuk njeh kufi në çmendurinë e tij.

Në një lidhje direkte në një studio televizive, duke folur në lidhje me protestën e 8 janarit para selisë së PD, Basha tha se ?Berisha dështoi falë rezistencës së demokratëve brenda selisë së PD?.

Në fakt, Basha ishte ngujuar në zyrën e tij, me një grusht njerëzish dhe mercenarë që dhunuan protestuesit, por Basha thotë se ishin ?demokratë që rezistuan?.

Për më tepër, Basha tha se plani i Berishës ishte vëllavrasja, por janë me zë dhe figurë momentet, kur Berisha iu bënte thirrje demokratëve për ?vetëpërmbajtje. Është protestë paqësore?.

Por, ?qershia mbi tortë? e deklaratës së Bashës, ishte kur tha se 8 janari tregoi bashkëpunimin e Berishës me kryeministrin Edi Rama.

?Ndryshimin nuk e do Berisha, nuk e do Rama.

Janë bashkuar për të përçarë PD, janë të koordinuara mirë me njëri-tjetrin. Koordinimi i tyre është shtrirë kudo.

Berisha ka për qëllim shkatërrimin e PD. Por, me 8 janar jo vetëm që nuk pati sukses, por tregoi se qëllimi i tij ishte faktorizimi përmes dhunës.

Falë qëndresës së demokratëve brenda, falë braktisjes nga shumica e demokratëve, ky skenar dështoi?-tha ndër të tjera Basha.

Në fakt, ajo që u pa qartë ishte fakti se Bashës i erdhi në ndihmë Edi Rama. Ishte policia e Ramës, ajo që shpëtoi Lulzim Bashën në 8 Janar./CNA.al

Lajmet e fundit nga