LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nga vrasja e Pjerin Xhuvanit tek përgjakja e demokratëve/ Akuzat që bien mbi Gazment Bardhin

10 Janar 2022, 08:56, Politikë CNA
Nga vrasja e Pjerin Xhuvanit tek përgjakja e demokratëve/ Akuzat

Gazment Bardhi, paturpërsisht doli dhe akuzoi demokratët për dhunë, ata që kërkonin të hynin në selinë e PD, në shtëpinë e tyre.

Bardhi nuk ka më pak skandale mbi supe se Lulzim Basha, madje e konkurojnë njëri-tjetrin bindshëm në këtë aspekt.

Por caqet i kaloi, kur nga dhunues u shfaq si i dhunuar duke akuzuar demokratët,  të cilët përgjakën, disa me ndihmën e kryeministrit Edi Rama dhe disa të tjerë me bandat e armatosura që  kishin futur brenda në selinë e PD-së.

Provokimet, tensionet dhe dhunën nuk i ka për herë të parë Gazment Bardhin, nëse kujtojmë këtu ngjarjen e rëndë në Elbasan, një javë para zgjedhjeve të 25 Prillit.

Me 21 Prill 2021, u vra Pjerin Xhuvani dhe në skenë u shfaq edhe Gazment Bardhi, i cili dyshohet se kishte oragnizuar njerëz të armatosur, pra grupe të armatosura  me pretendimin se po mbronte votën.

 

Vota nuk mbrohet me armë, me dhunë me vrasje, por me punë, me besueshmëri, me dinjitet, pa u shitur dhe pa u blerë.

Demokratët e dinë fare mirë këtë gjë, ndaj njëzëri votuan për shkarkimin e Lulzim Bashës, me gjithë Gaz Bardh dhe të tjerë.

Demokratët nuk reshtin duke ia përmendur skandalet Gazment Bardhit dhe ju janë përgjigjur akuzave të tij për dhunë, ?flakë për flakë?.

Megjithëse zyrtarisht, Gazment Bardhi po hetohet për dhunë, siç njoftoi dje Policia.

Bardhi është nën hetim pasi akuzohet për shkelje të rregullave mbi lëndët plasëse dhe djegëse dhe radioaktive? dhe ?Stërvitja për prodhimin dhe përdorimin e paligjshëm të armëve e lëndëve të tjera të rrezikshme?.

?Ju , Gazi ia keni kaluar mashtrimit..provokove me karrige e me drunj mbi demokratët..

..Pse i blindoi dyert dhe dritaret, po helmin djegës pse e futi tek PD-ja. Ne kemi protestuar dhe ngrënë gaz nga Sandër kimiku. Pse duhet të gënjente ky, unë kam dhënë votën familjarisht për Gaz Bardhin.Pse, pse, pse. Jepni dorëheqje dhe kërkoni falje, kaq!

 E kemi parë të gjithë ngjarjen online dhe kur ti me Lulzim Bashë dhe me gjithë deputetët kriminelë brenda selisë nxorrët shkopinjtë dhe gazin lotsjellës dhe i përdorët kundër anëtarëve të PD-së. U pa shumë qartë se kush jeni ju.?, shkruajnë të revoltuar demokratët.

Më tej ata i bëjnë të qartë Bardhit, se atë që bënë me 8 Janar aid he Basha, demokratët nuk do t?ua falin kurrë.

Ata i rikujtojnë Bardhit se pas mbylljes së dyerve të PD atyre iu ka ardhur fundi.

?O plehrë a ke fytyrë të dalësh para demokratëve mbasi u derdhe gjakun me huligan të mbledhur nga Shqipëria dhe Maqedonia të tjerë. Këtë s?do t?ua falin kurrë demokratët, a mendoni të zbrizni ndonjëherë në bazë të shihni se ç? ju pret o mjeranë të blerë dhe të keqpërdorur si letër higjenike. Turp të keni ti dhe lulushkat që jeni aty në bunkerin tuaj.

Juve ju ka ardh fundi që mbyllni dyert e Partisë Demokratike, që i blinduat?

Ti je kryesori i realizimit të krimit dhe dora e vetë shkatërrimit të kësaj prone që është e të gjithë dmeokratëve. Ti e bunkerizove bashkë me mercenarët që duan ta shkatërrojnë atë godinë?.O kopila vetëm gënjeni, nuk ju beson ëm njeri çfarëdo që të thoni?.Provokuesit jeni ju. Pse duhet ti mbyllni dyert e dritaret? I lini demokratët të hynin brenda në selinë e tyre. Nëse do të dëmtonin po të ishin dyert e hapuara, atëherë po kishe të drejtë?

Ti je një person politik, i dështuar me një thes të mbushur me humbje dhe turp. Nuke  mbulon diellin me shoshë o Gaz që u bërë gazi i botës, bashkë me Lulzim degjeneruar emrin dhe sakrificëne  demokratëve të ndershëm. Historia do t?ju damkosë me tur psi dështakë të vazhdimësisë së humbjeve?

O injorant, o legen, o tradhtar..?, shkruajnë ndër të tjera demokratët./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga