LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Protesta e 8 Janarit/ Gazetari “shuplakë” Bashës: Duhet një opozitë

10 Janar 2022, 11:46, Politikë CNA
Protesta e 8 Janarit/ Gazetari “shuplakë” Bashës: Duhet

Gazetari Bledian Koka duke komentuar protestën e së shtunës, ka deklaruar se u duk qartë se ka pasur një koordinim mes Lulzim Bashës dhe policisë.

I ftuar në ?Breaking?, Koka theksoi se kjo u duk edhe me deklaratat paraprake për të kërkuar ndihmë, në një kohë që policia ndërhyri menjëherë.

U bë mirë që ndërhyri policia, sepse situata nuk ishte mirë. Policia është pasoja e një shkaku të madh, mos marrëveshja mes PD-së që nuk u zgjidhën as me kuvende, referendume. Kjo tregon se në atë që PD quhet e për mua nuk ekziston më.  Këtu nuk është më çështje të diskutosh është Basha i shitur ose jo, është kunati partner i godinës apo është i përshirë në afera siç ishte ajo e Portit të Durrësit. Ata që janë Komisioni i Rithemelimit, opozita reale duhet të rimendojmë për strategjinë e tyre. Marrja e godinës e zbeh atë që e ka qëllimin, për mua vendi është pa opozitë. Linja zyrtare e opozitës është  me pushtetin. Të mendojnë për rithemelimin  e opozitës në Shqipëri, nëse nuk ndodh ne do të jemi si në Serbi“, tha Koka.

Lajmet e fundit nga