LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama e përdhunoi publikisht Lulzim Bashën”/ Deklarata e fortë e deputetit demokrat

10 Janar 2022, 12:42, Politikë CNA
“Rama e përdhunoi publikisht Lulzim Bashën”/ Deklarata e

Deputeti demokrat Luan Baçi ka folur për situatën në PD pas protestës së 8 janarit dhe sulmet e kryetarit të shkarkuar mbi demokratët.

Sipas Baçit ?me kërkesën publike për ndihmë që Lulzim Basha i bëri policisë, Edi Rama e ka përdhunuar atë?.

?Rama me poshtërsinë, me cinizmin që e karaktezion si njeri, i kërkoi Bashës që ti thoshte publikisht që kërkonte ndihmë, e ka përdhunuar publikisht Rama-Bashën, duke i thënë që kërko ndihmë publike që të rrezikohet jeta nga Partia Demokratike, pra dhe unë do të vij të të ndihmoj.

Pra ai kërkoi ndihmën publikisht, i kërkoi Ramës që të ndërhynte policia dhe të largonte demokratët nga shtëpia e vet, pasi kishte bërë me dhjetëra sulme barbare mbi demokratët bashkë me mercenarët e vetë që kishte strehuar brenda selisë së PD, prej 24 orësh?, u shpreh Baçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga