LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Lulzim brava ka helmuar me qindra e mijëra demokratë”/ Noka: Rama mbrojti pengun e tij

10 Janar 2022, 14:59, Politikë CNA
“Lulzim brava ka helmuar me qindra e mijëra demokratë”/

Deputeti Flamur Noka ka deklaruar se në protestën e 8 Janarit, kryetari I shkakruar Lulzim Bashs ka helmuar me gaz lotsjellës qindra e mijëra demokratë.

I ftuar në Top Talk, Noka është shprehur se, Basha vërtetoi se ishte një peng dhe Rama drejton jo vetëm kryeministrinë por edhe ato zyra.

?Të gjithë shqiptarët shkuan të hynin në shtëpinë e tyre. A ndodh në një vend të botës që të shikosh deputetë të mos lejohen të hyjnë në seli, se është bunkerizuar partia. Për çfarë e do bunkerin. Kujton se do të mbash peng PD se je peng për vete. Pengu ka bërë gjithçka që të mbajë peng shtëpinë e lirisë së demokratëve.

E vërtetoi se ishte peng. Data 8 ishte data që u vulos. Rama drejton kryeministrinë edhe ato zyra. Aty ka futur në burg pengun.

Rama mbrojti pengun dhe banditët që ishin brenda se nuk u ndalua asnjë.

Nëse shtetit do ishte i paanshëm duhet të bënte evakuuimin se kishte mbajtur peng deputetët. Por çfarë bëri, dhunë dhe terror.

Demokratët në gjithë Shqipërinë do të kenë vetëm një qëllim të rrëzojnë regjimin. Në këtë mision nuk mund të pranojnë që Edi Rama të qeveris, dhe të qeverisë dhe demokratët.

Lulzim Brava ka helumar qindra e mijëra demokratë. Prokuroria duhet të hetojë?, është shprehur Noka./CNA.al

Lajmet e fundit nga