LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish deputeti: Kjo është lidhja indirekte e Ramës me Bashën

10 Janar 2022, 16:24, Politikë CNA
Ish deputeti: Kjo është lidhja indirekte e Ramës me Bashën

Ish deputeti Klevis Balliu ka komentuar situatën politike në PD, si dhe protestën e mbajtur në datën 8 janar.

Në një intervistë televizive, ai tha se kunati i Bashës tregon lidhjen indirekte të kryetarit të shkarkuar të PD dhe Edi Ramës.

Sipas Balliut në 4 vite, nga 1 kompani janë ngritur 14 kompani në emër të familjes së Lulzim Bashës.

Duke e krahasuar me Bill Gates, Klevis Balliu e ka quajtur të pamundur këtë rritje të konsiderueshme të kompanive në një kohë kaq të shkurtër.

?E ka nisur me 1 kompani dhe tani ka 14. Edhe Bill Gates të ishte ai s?mund të bënte 14 kompani në këto 4 vite.?- tha Klevis Balliu.

Ndër të tjera Balliu sërish ka përmendur portin e Durrës dhe tenderin që pritet të marr kunati I kreut aktual të PD-së Lulzim Basha.

?Pse nuk del kunati juaj, apo i imi apo i dikujt tjetër. Pse kush ia jep tenderin e portit të Durrësit??, shtoi ndër të tjera Balliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga