LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shkatërroi selinë e PD/  Demokratët nuk kursejnë Bashën

10 Janar 2022, 16:32, Politikë CNA
Shkatërroi selinë e PD/  Demokratët nuk kursejnë

Kryetari i shkarkuar Lulzim Basha ka nisur të rindërtojë atë që shkatërroi vetë në protestën e 8 Janarit. Këtë e tregon në disa foto që ka publikuar në rrjetet sociale, ku krahas tyre shkruan:?Atë që shkatërroi ai, ne do ta ngremë më të fortë!?

Por ashtu si në situata të tjera, Basha ka kundër demokratët të cilët i kërkojnë të largohet nga selia dhe se aktet e dhunës dhe shkatërrimin e selisë e bëri vetë ai.

?Ti e shkatërrove, ti je diktator, ti je turpi i Shqipërisë?, shkruan një prej tyre.

?Ti e tregove dhe një herë pabesinë tane me ngritjen e kurthit bashkë me Ramën kundër demokratve ti je i dështuar dhe i marrë peng fundin do ta kesh të hidhur o pleh?, i shkruan një tjetër demokrat.

Ndërsa një demokrat tjetër i revoltuar shkruan se Basha do ta ngrejë selinë me paratë e qytetarëve.

?E ngren ti more majmun me paratë tona se kemi 30 vjet që luftojmë dhe më në fund na shkatërrove totalisht prandaj largohu sa nuk është vonë boll më me mashtrimet e tua?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga