LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha zbulon armatimin e Bashës në protestën e 8 Janarit

10 Janar 2022, 20:06, Politikë CNA
Berisha zbulon armatimin e Bashës në protestën e 8 Janarit

Ish kryeminsitri Sali Berisha ka zbuluar armatimin që kryetari i shkarkuar Lulzim Basha dispononte në protestën e 8 Janarit.

I ftuar në emisionin “Now” me Erla Mëhillin, Berisha shprehet se ata dispononin pistoletë nueroparalizante, bomba gazi, bomba shurdhuese, bomba tymuese, pluhura toksike.

Në pamje të parë kjo ishte një protestë kundër një kryetari, ish kryetari që nuk pranon verdiktin ligjor të antëtarësisë, kuvendit dhe referendumit.

Për çdo analist që do të nxjerrë të vërtetë, dëshmoi se ishte një përballje e fuqishme me qeverinë.

Pse me qeverinë.

Ne shkuam aty me qëllime paqësore për të hyrë në seli. Për të nxjerrën jashtë selisë, vrasësit, pengamrrësit, fondamentalistët, për të cilat mediat kishin njoftuar dhe ne kishim informacion dhe për të nxjerrë nga zyra butësisht deputetin Lulzim Bashën.

Edi Rama zbatoi aty projektin blind beast të kryeministrisë. Edi Rama si maniak pas blindeve këtu e ka zbatu edhe më të plotë projektin.

Pse them ishte qeveria.Unë isha aty dhe ata dispononin të gjithë mjetet që dispononte policia e ndërhyrjes së shpejtë.

Ata dispononin pistoletë nueroparalizante, bomba gazi, bomba shurdhuese, bomba tymuese, pluhura toksike“, tha Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga