LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ky është revolucion”/ Berisha: Misioni është liria

10 Janar 2022, 20:23, Politikë CNA
“Ky është revolucion”/ Berisha: Misioni është

Lideri historik i PD, Sali Berisha ka deklaruar se ideja themelore e misionit të tij është liria.

I ftuar në emisionin “Now” me moderatoren Erla Mëhilli, Berisha ka treguar se qindra mijëra njerëz nuk vijnë për Sali Berishën por për faktin se e ndjejnë veten të dhunuar nga kryetari i shkarkuar Lulzim Basha.

?Ky mision ka një ide themelore , lirinë, ky është një revolucion. Mund të të jap shumë fakte. Nuk vijnë ata qindra mijëra njerëz për Sali Berishën, ata vijnë se e ndjejnë veten të dhunuar nga ish kryetari

Ju nuk e dini se në çfarë gjendje katastrofale janë katandisur ata njerëz. Idenë bazë e kanë lirinë por në kuptimin e plotë të fjalës, lirinë për të zgjedhur njerëzit që besojnë, lirinë për veprimtaritë e tyre në kuadrin ligjor. Pikërisht ky është një revolucion? ka thënë Berisha.

E pyetur nga moderatorja Erla Mëhilli nëse do të ishte më mirë të kishin pritur vendimin e gjykatës para se të ndërmerrnin këto hapa, Berisha është shprehur: ?S?ka punë gjykata. Nuk vendos Gjykata për shumicën dhe pakicën. Gjykata vlerëson statutin. Zoti Basha nuk ka kundërshtuar asnjë votë të Kuvendit Kombëtar, asnjë firmë të referendumit?./ CNA.al

Lajmet e fundit nga